- Start
Promocja na miesięczne bilety szkolne
wtorek, 18 sierpnia 2020

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW
Promocja na miesięczne bilety szkolne:
Promocja na miesięczne bilety szkolne

LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO KLAS PIERWSZYCH LICEUM I TECHNIKUM W ZSP W KALISZ
środa, 12 sierpnia 2020
LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO KLAS PIERWSZYCH LICEUM I TECHNIKUM W ZSP W KALISZU POMORSKIM

Zgodnie z regulaminem rekrutacji Szkolna Komisja Rekrutacyjna publikuje listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej oraz listę kandydatów niezakwalifikowanych. Jednocześnie przypominamy Państwu o obowiązku pisemnego potwierdzenia woli nauki w szkole osobiście lub drogą elektroniczną w uzasadnionych przypadkach (np. przebywania na kwarantannie) w terminie do 18.08.2020r. oraz uzupełnienia brakujących dokumentów: oryginału świadectwa i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, karty zdrowia, trzech zdjęć (podpisanych na odwrocie), a także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w technikum informatycznym.
Do sekretariatu przychodzimy z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Dezynfekujemy ręce po wejściu do budynku w przedsionku szkoły. Twarz zasłaniamy maseczką lub przyłbicą.

Z wyrazami szacunku
Szkolna Komisja Rekrutacyjna
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO KLAS PIERWSZYCH


HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH
wtorek, 14 lipca 2020

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH SIERPIEŃ 2020

Zaproszenie na warsztaty
czwartek, 06 sierpnia 2020

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020 / 2021
czwartek, 02 kwietnia 2020
Absolwenci po szkole podstawowej - rekrutacja do ZSP w Kaliszu Pomorski


REGULAMIN REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od kandydatów do klasy językowej

Podanie do Liceum i Technikum - wersja PDF

Podanie do Liceum i Technikum - wersja DOC

Podanie do internatu

OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMÓW O NASZEJ SZKOLE


Utwory muzyczne i filmy wykorzystane w filmie


PREZENTACJA INTERNATÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM

Debiutancka powieść absolwentki kaliskiego Liceum
wtorek, 28 lipca 2020
Paulina Wiśniewska – rocznik 1997. Wychowała się w Kaliszu Pomorskim, absolwentka miejscowego Liceum. Od 2017 roku mieszka w Poznaniu. Studentka dziennikarstwa, od lat marzyła o napisaniu powieści, co wynika z pasji, jaką jest czytanie. Prowadzi konto na Instagramie pod nazwą biblioteczka_pauli, gdzie dzieli się opinią na temat przeczytanych książek. W kwietniu 2020 roku wydała debiutancką powieść, pt. „Jak smakuje szczęście?”. Inspiracją do jej napisania było samo życie, które ma wiele odcieni i potrafi pomóc w procesie twórczym. Trzeba tylko być uważnym obserwatorem.
„Jak smakuje szczęście?” opowiada historię dwóch sióstr: Kingi i Mileny, które muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Zranione uczucia, utrata bliskich, problem z zaufaniem, zdrada… Książka nie unika trudnych tematów oraz emocji, ale daje także nadzieję na lepsze jutro. Poznamy je głębiej wkrótce, gdyż autorka zapowiada, że już 30 lipca ukaże się antologia „Kilka chwil miłości”, kreśląca dalsze losy pewnej dwójki bohaterów. Natomiast jesienią ma pojawić się jej kolejna książka, pt. „Kiedy jak nie dziś?”, będąca początkiem serii „Cztery pory uczuć”.
Debiutancką powieść można nabyć pod tym linkiem: https://www.empik.com/jak-smakuje-szczescie-wisniewska-paulina,p1240717507,ksiazka-p
Egzamin zawodowy kaliskich informatyków
niedziela, 05 lipca 2020
W dniach 23 i 29 czerwca 2020r. osiemnaścioro uczniów trzeciej klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przystąpiło do egzaminu zawodowego z kwalifikacji EE.08 - montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci. Egzamin składał się z części pisemnej w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych, który odbył się we wtorek 23 czerwca 2020r. oraz części praktycznej z wykonaniem, z udziałem egzaminatora OKE Poznań, która odbyła się 29 czerwca 2020r., gdzie uczniowie musieli wykazać się oprócz wiedzy teoretycznej, umiejętnościami niezbędnymi w pracy informatyka. Wykonywali zadania polegające m.in.: na konfiguracji systemu operacyjnego Windows Server oraz Linux, montażu sieci składającej się z rutera, switcha, serwera i sprawdzenia komunikacji między elementami, zainstalowaniu i przetestowaniu drukarki sieciowej.
Czytaj całość...
NIECODZIENNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
poniedziałek, 29 czerwca 2020
W dniu 26 czerwca 2020r. w Inteligentnym Ogrodzie na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa ograniczona została liczba zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział nauczyciele oraz wyjątkowo tylko ci uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania - średnią ocen co najmniej 4,75 lub sukcesy w konkursach i innych działaniach. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w maseczki ochronne oraz rękawiczki.
Czytaj całość...
Ambasadorowie Kalisza Pomorskiego
środa, 24 czerwca 2020
Po dziesięciu latach prowadzenia w kaliskim Liceum przez polonistkę Joannę Mączkowską autorskiego programu Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna, w ramach przedmiotu wiedza o kulturze, grupa młodych ludzi, która wie o naszym mieście sporo, rozrosła się aż do kilkuset. To cała rzesza ambasadorów Kalisza Pomorskiego, czyli osób propagujących jego uroki, zawiłe dzieje oraz liczne tajemnice. Autorski program realizowany był także w trakcie nauki zdalnej. Udało się uczniom zapoznać z obszernym materiałem, który wykorzystali do poszczególnych prezentacji oraz prelekcji.
- Tajemnicą przykuwającą najczęściej uwagę młodzieży są nieodmiennie kaliskie lochy, łączące według starych legend Pałac z Kościołem. Zagadka tuneli biegnących pod miastem bardzo pobudza wyobraźnię, tym bardziej iż tak, jak nikt ich jeszcze nie odnalazł, tak też nikt nie wykluczył ich istnienia – mówi Joanna Mączkowska. I dodaje, że historyczne fakty uprawdopodobniają tę legendę. Wszak Kalisz Pomorski wyznaczono w połowie XIV wieku na siedzibę oficjałatu kalisko-wałeckiego, podnosząc miejscowego proboszcza do godności przedstawiciela (prepozyta) biskupa poznańskiego. Ta ważna funkcja i związane z jej pełnieniem dochody tłumaczą okazałość pierwszej, gotyckiej świątyni oraz czynią wielce zasadnym przypuszczenie, że łączyła się ona tunelem z ówczesnym zamkiem obronnym, by mógł się w nim skryć pełnomocnik biskupa w razie niebezpieczeństwa.
Czytaj całość...
Matematyczne sukcesy w kaliskim Liceum i Technikum
piątek, 19 czerwca 2020
Matematyka to nauka dedukcyjna, której cel można określić jako badanie konsekwencji przyjętych założeń. Taką konsekwencją wykazali się uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim, którzy z sukcesami podsumowali matematycznie drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020. Od stycznia pod opieką nauczycielek matematyki - zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz brali udział w ogólnopolskich konkursach matematycznych zdobywając tytuły laureatów oraz wyróżnienia.
- W konkursie KANGUR Matematyczny wyróżnienia zdobyli: Dominika Warec, Wojciech Pindor, Adrian Narowski, Mateusz Żegiestowski.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Technikum systematycznie doskonalą swoje kompetencje w ramach projektu
poniedziałek, 15 czerwca 2020


W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, która sparaliżowała cały świat zdalne nauczanie okazało się trafnym rozwiązaniem aby kontynuować naukę. Uczniowie z trzech klas kaliskiego Technikum Informatycznego po zniesieniu obostrzeń epidemiologicznych mogą realizować kolejne zadania w ramach projektu Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego.
Uczniowie z klasy pierwszej technikum na wypożyczonych komputerach z ZSP w Kaliszu Pomorskim realizują on-line dwa moduły z kursu zawodowego przygotowującego do egzaminu czeladniczego w zawodzie fotograf o specjalności fotografia reklamowo-cyfrowa. W ramach tych zajęć doskonalą umiejętności w obsłudze programów graficznych Photo Shop i Corel.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>