- "Pomagamy, bo kochamy  zbiórka nakrętek
"Pomagamy, bo kochamy  zbiórka nakrętek
poniedziałek, 20 czerwca 2016
W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016, przeprowadziliśmy wiele działań, w celu zebrania funduszy na rehabilitację dla uczennicy kaliskiego Liceum – Karoliny Skory.
Jednym z takich działań, było zbieranie nakrętek. Od kwietnia w naszej szkole były rozstawione specjalne kartony, do których uczniowie wrzucali nakrętki. Głównym koordynatorem akcji była Agnieszka Gibka, uczennica klasy IId.
Raz w tygodniu wybrani przedstawiciele klasy IId w obecności nauczyciela, koordynatora – Anny Józiak, przekazywali nakrętki do szkolnego magazynu. Kilkoro uczniów, wyrażających chęć współpracy, w każdy wtorek na długiej przerwie, przesypywało zebrane nakrętki do dużych worków. W dniu 15 czerwca 2016 roku zakończyliśmy akcję. Wszystkie nakrętki zostały przekazane firmie Chemplast.pl. Przy załadunku na samochód transportowy udział wzięli uczniowie klasy IIc. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy, bardzo sprawnie uporaliśmy się z transportem. Zebraliśmy 611 kg, które sprzedaliśmy za kwotę 55O złotych.
Uzyskane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla Karoliny Skory.
Zebrane nakrętki posłużyły również integracji społeczności szkolnej. Wspólnie z zebranych, kolorowych nakrętek ułożyliśmy hasło ,,Pomagamy, bo kochamy”, które chcemy, żeby zagościło na stałe w naszych sercach i umysłach.
Powyższe przedsięwzięcie będzie kontynuowane również w przyszłym roku szkolnym, dlatego też zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek już podczas wakacji. Nie zapominajmy, że robiąc tak niewiele, możemy pomóc w leczeniu innym.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
Ogromne podziękowania składamy również Mateuszowi Janus, za zrobienie ciekawych zdjęć z góry.

Anna Józiak