- Udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej
Udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej
piątek, 18 marca 2016
W dniach 7 - 8 marca 2016 r. ponad 900 uczniów z całej Polski, a wśród nich z ZSP w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zmaganiach turniejowych z zakresu wiedzy psychologicznej organizowanych przez Portal Psychologiczny Charaktery. Uczestnicy zapoznali się z wybranymi artykułami publikowanymi w "Charakterach" oraz obowiązkową lekturą turniejową i przystąpili do testu eliminacyjnego.
Przygotowania do konkursu trwały od października. Rywalizacja była na wysokim poziomie. W teście on-line można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.
Uczestnikami konkursu z Kaliskiego Liceum byli – Daniel Morcinek, Katarzyna Pierzgalska, Karolina Skory, Karolina Majewska, Katarzyna Krzak, Monika Dura. W tym roku niestety nie było finalistów, jednak zdobyta wiedza i podjęte wyzwania, to dla nas ogromny sukces.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękuję, gratuluję posiadanej wiedzy psychologicznej i przypominam, że „wiedza zobowiązuje do działania!” – jak powiedział prof. Philip Zimbardo. „Przygoda z psychologią nie może się kończyć na nauce, egzaminach, konkursach. Wiedza stanowi zaledwie pierwszy krok, drugi to działanie, heroiczne działanie”.

Daniel Morcinek, Anna Józiak