- Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
środa, 20 stycznia 2016
Już od rana 10 stycznia 2016 roku, w Kaliszu Pomorskim i okolicznych miejscowościach pojawili tak jak w całej Polsce się wolontariusze, a wśród nich kaliscy licealiści. Mieszkańcy naszej gminy z gorącymi sercami wrzucali do ich puszek pieniądze. Ostatecznie Kalisz Pomorski zebrał rekordową kwotę 21.897,54 złotych. Ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane przez dwóch wolontariuszy z naszego liceum w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 złotych. Łącznie sztab w Kaliszu Pomorskim zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 złotych.
Cała ta suma to nie tylko zbiórka z puszek, ale również pieniądze z licytacji, którą przeprowadzili nasi uczniowie: Jakub Samson Biegniewski i Maciej Boguś Radzimski. Zadanie mieli trudne, bo do licytacji wystawiono aż 149 przedmiotów, które musieli zlicytować za jak największe pieniądze, ale udało się. W trakcie przerw na scenie MGOK prezentowany był program artystyczny, w którym nie mogło zabraknąć wkładu licealistów. Na scenie wokalne umiejętności zaprezentowały Julia Zinczuk i Kamila Pomagalska - solistki z Grupy Teatralnej Klepsydra. Nasze opiekunki, panie: Anna Józiak, Katarzyna Drab, Zyta Bogacz cały czas w sztabie pomagały liczyć zebrane do puszek pieniądze, a na zakończenie imprezy mogliśmy posłuchać koncertu rapu w wykonaniu Samsona i Bogusia.
Zgodnie z tegorocznym hasłem Mierzymy wysoko nasza szkoła również miała taki cel i UDAŁO SIĘ. W tym roku pobiliśmy swoje dwa małe rekordy: w liczbie zebranych pieniędzy, oraz liczbie wolontariuszy ze szkoły. W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyli następujący wolontariusze z liceum: Jakub Biegniewski, Maciej Radzimski, Julita Zima, Maciej Kacperski, Marcin Bankiewicz, Martna Serafin, Jowita Hurka, Monika Dura, Dominika Pierzak, Kaja Sroczyńska, Julia Zinczuk, Klaudia Wydrzyńska, Magdalena Błażewicz, Kamila Pomagalska.
To jest niesamowite przeżycie, gdy szkoła osiąga swoje małe sukcesy jednocześnie pomagając innym. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostały na pediatrię oraz diagnostykę osób w podeszłym wieku. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć sztab Kalisza Pomorskiego, w którym brało udział 102 wolontariuszy.
Ogromne podziękowania składamy na ręce naszych wolontariusz za poświęcenie, oddanie, wysiłek i ofiarność w organizacji WOŚP. Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej.
Zyta Bogacz