- Mikołajkowa wizyta kaliskich licealistów w Placówce Szkolno-Wychowawczej nr 2 w Stargardzie Szczeciń
Mikołajkowa wizyta kaliskich licealistów w Placówce Szkolno-Wychowawczej nr 2 w Stargardzie Szczeciń
czwartek, 17 grudnia 2015
Dnia 13 grudnia 2015 r. klasa II c o profilu wojskowym, wraz z wychowawczynią panią Renatą Effenberg - Nawrot i przedstawicielkami szkolnego wolontariatu udała się do Placówki Szkolno - Wychowawczej nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież bardzo dobrze przygotowała się do wizyty przynosząc zabawki, gry, płyty oraz książki dla dzieci. Zakupili słodycze i wraz z Mikołajem pojechali do Stargardu Szczecińskiego. W placówce panowała miła rodzinna atmosfera, pachniało gotującym sie obiadem i domowym ciastem, którym się delektowaliśmy.
Przemiłe panie oprowadziły nas po placówce. Mikołaj, na którego czekały dzieci podarował im paczki ze słodyczami i zabawkami. Nasza wojskowa młodzież bardzo chętnie grała w gry edukacyjne z dziećmi z placówki. Ponieważ dzieciom bardzo spodobały się mundury zostały ubrane w nie. Specjalnie dla nich uczniowie z klasy II c przeprowadzili pokazową musztrę. Dzieci były zachwycone, mogły również jak dowódca wydawać polecenia licealistom i wszyscy świetnie się bawili.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem oddania i serdeczności pracujących tam osób. Z przykrością żegnaliśmy się obiecując, że nie jest to nasza ostatnia wizyta. Zadowoleni, ale również pełni zadumy i współczucia dla dzieci, które znalazły się w placówce z różnych przyczyn wróciliśmy do Kalisza Pomorskiego.
Renata Effenberg - Nawrot