- ARCHITEKT KRAJOBRAZU
ARCHITEKT KRAJOBRAZU
poniedziałek, 07 grudnia 2015
CYKL SPOTKAŃ ZAWODOZNAWCZYCH W ZSP W KALISZU POMORSKIM – ARCHITEKT KRAJOBRAZU
Dnia 4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach rozpoczynającego się cyklu ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”, gościł u nas dr inż. Paweł Nowak, z Katedry Projektowania Krajobrazu ze Szczecina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Pani Anna Józiak – pedagog szkolny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Prowadzący zapoznał uczniów ze specyfiką swojej pracy, jako architekta krajobrazu, mówił o własnych osiągnięciach, możliwościach rozwoju i zwiększającym zapotrzebowaniu na pracę architekta krajobrazu w Polsce.
Pomysł cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi ma na celu, zapoznanie naszych uczniów z sylwetkami interesujących osób, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Spotkania te mają również za zadanie zachęcić młodych ludzi do aktywnego poszukiwania własnych dróg, swoich pomysłów na życie, nowych pasji, zainteresowań, talentów. Wierzę, że dzięki spotkaniom, uczniowie odkryją swoje zasoby i znajdą pomysł na realizację własnych marzeń.
Anna Józiak