- Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
piątek, 04 grudnia 2015
Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w konkursie wiedzy o AIDS oraz HIV
Dnia 3 grudnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, obchodzonego pod hasłem ,,Żyjmy bez ryzyka”, poprzez udział w konkursie profilaktycznym wiedzy o AIDS oraz HIV.
Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim, w którym wzięło udział pięć szkół, z których każda wytypowała trzech przedstawicieli swojej szkoły. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 14 uczniów.
Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim reprezentowały uczennice klasy Id: Agata Kmiecik, Karolina Pawłowska, Oktawia Gwiaździńska. W przygotowaniach uczennic do konkursu zaangażowana była Pani Jadwiga Czerniga – kierownik internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy dotyczącej szeroko pojętych zagadnień na temat AIDS oraz HIV w czasie 45 minut.
Zwycięzców konkursu wyłoniła komisja oceniająca w składzie: Jolanta Rokosz - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim, Seweryn Szymczyk – pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim oraz Małgorzata Kryczka - pielęgniarka szkolna z Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim.
Spośród osób, które uzyskały taką samą ilość punktów, przeprowadzono dogrywkę w formie pisemnej. Napięcie trwało do końca.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim - Agata Kmiecik. Zdobywczyni brązowego medalu odebrała z rąk Pani Dyrektor Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Doroty Ławniczak, dyplom i świetne nagrody.
Komisja konkursowa wysoko oceniła wiedzę uczestników z zakresu problematyki wirusa HIV i choroby AIDS.
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień działania wirusa HIV, przebiegu zakażenia, zachowań bezpiecznych i ryzykownych.
Serdeczne podziękowania składamy Pani pedagog Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim – Kamili Kulik, za zainspirowanie i integrowanie środowisk szkolnych do działań w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
Anna Józiak