- Wolontariusze ZSP w Niemieńsku
Wolontariusze ZSP w Niemieńsku
wtorek, 01 grudnia 2015
W związku ze zbliżającymi się andrzejkami, dnia 26.11.2015r. grupa wolontariatu pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Pauli Kononowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim postanowiła wziąć czynny udział w dyskotece przygotowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.
Na miejsce przybyliśmy około godziny 9.00 w świetnych humorach i z bardzo pozytywnym nastawieniem.
Następnie zaczęliśmy przygotowania, które przede wszystkim opierały się na charakteryzacji naszej grupy i oczywiście rozstawieniu stolików tak, aby były gotowe na rozłożenie wróżb, których oczywiście nie mogło zabraknąć. W niedługim czasie rozpoczęła się zabawa taneczna, gdzie bawiliśmy się wspólnie z wychowankami szkoły w Niemieńsku. Staraliśmy się poświęcać im każdą chwilę tak, aby w przyszłości byli równie chętni na spotkanie z nami. Po wspólnie zjedzonym drugim śniadaniu i jeszcze kilku godzinach cudownej zabawy nadszedł czas na pożegnanie. Do Kalisza wróciliśmy około godziny 13:45.
Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że tamten dzień był warty całej pracy, którą w niego włożyliśmy. Mamy szczere nadzieje, że będzie jeszcze więcej okazji do wspólnych akcji i pomocy, na którą jesteśmy bardzo otwarci.
Jolanta Groczyca