- Wręczenie świadectw maturalnych w kaliskim Liceum
Wręczenie świadectw maturalnych w kaliskim Liceum
wtorek, 18 sierpnia 2020
Podobnie jak egzaminy maturalne w czerwcu, także wręczenie świadectw dojrzałości kilkudziesięciu tegorocznym absolwentom kaliskiego Liceum w dniu 11 sierpnia 2020r. miało wyjątkowy charakter.
Podczas uroczystości zachowywano bowiem restrykcje sanitarne związane z epidemią koronawirusa. Uczniowie wchodzili do auli szkolnej kolejno klasami o różnych godzinach. Zamiast pamiątkowych biretów na głowach mieli na twarzach zasłaniające usta i nos maseczki.
Powodzenia na dalszym etapie życia, w tym dostania się na wymarzone studia, składał absolwentom Maciej Rydzewski- dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Natomiast świadectwa wręczała im wicedyrektor Katarzyna Witek w obecności wychowawców klas: Zyty Bogacz (klasa 3a dwujęzyczna), Joanny Mączkowskiej ( klasa 3b medyczno-politechniczna), Grażyny Czerner (klasa 3c wojskowa) oraz Pawła Łuczki (klasa 3d policyjno-penitencjarna).
Uczniowie nie kryli radości z uzyskania świadectw dojrzałości, gdyż kosztowało to ich wiele pracy, trudu i nerwów, co potęgowała niepewność spowodowana epidemią.
Z wdzięcznością podziękowali za przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz możliwość uczestniczenia w wielu dodatkowych zajęciach rozwijających ich pasje i zainteresowania.

(ZSP)