- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
czwartek, 30 sierpnia 2018
UWAGA UCZNIOWIE  MIESZKAŃCY INTERNATU !!!
wtorek, 28 sierpnia 2018
Zakwaterowanie uczniów do internatów odbywać się będzie od godz.17.00 w niedzielę 2 września 2018r.

Listy z przydziałem uczniów do poszczególnych internatów będą wywieszone w budynku szkoły w piątek 31 sierpnia 2018r. w godzinach popołudniowych.
Zapraszam w niedzielę do zapoznania się z przydziałem na liście i udanie się do właściwego internatu.

Z poważaniem
Jadwiga Czerniga
Kierownik Internatu

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW ZAKWATEROWANYCH w INTERNACIE w LO, TI ZSP w Kaliszu Pomorskim
Oświadczenie wnioskodawcy o nie korzystaniu z innych form pomocy stypendialnej
WNIOSEK_STYPENDIUM_INTERNAT>WNIOSEK o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu
Poprawkowe egzaminy maturalne
poniedziałek, 16 lipca 2018

Harmonogram poprawkowych egzaminów maturalnych.

Rekrutacja do szkół dla dorosłych
poniedziałek, 09 lipca 2018
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Pamięć nieustająca
piątek, 06 lipca 2018
W ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” nagrodzono dwie kaliskie licealistki. Tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
W konkursie tym nasi licealiści zdobywają nagrody już kolejny rok z rzędu, a w obecnej VI edycji zostały nagrodzone dwie uczennice za prace plastyczne. Ich opiekunem jest Joanna Mączkowska, polonista w kaliskim Liceum oraz reżyser teatralny. Głównym celem konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wielkiej Gali 14 października w Warszawie.
Czytaj całość...
FINAŁ OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI Z UDZIAŁEM UCZENNICY KALISKIEGO LICEUM
czwartek, 28 czerwca 2018
W dniach 6-7 czerwca 2018 r. odbył się finał V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”. Był to ostatni etap zmagań po eliminacjach szkolnych, wojewódzkich i wizycie studyjnej w Gdańsku. Województwo zachodniopomorskie w Olimpiadzie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Natalia Brachun i Maria Poniatowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie oraz Weronika Mazur, uczennica klasy 2a w Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Zadaniami finałowymi były: stworzenie prezentacji na jeden z trzech podanych tematów, obrona publiczna swojej pracy oraz odpowiedź na pytania z historii Polski w latach 1970 – 1990.
Czytaj całość...
Uczymy się działając - warsztaty Kontrastu w Warszawie
czwartek, 28 czerwca 2018
Ostatnie dni czerwca (od 18 do 21.06.2018 r.) licealiści z Kalisza Pomorskiego, wydający gazetę „Kontrast,” spędzili na warsztatach w Warszawie. Tym razem do programu została włączona ścieżka literacka, połączono ćwiczenia dziennikarskie z wiedzą o literaturze.
Młodzież z bliska przyjrzała się miejscom i przedmiotom zapisanym w historii piśmiennictwa. Tej znanej z podręczników i tej anegdotycznej, mniej rozpowszechnionej. I tak w Muzeum Literatury uczniowie podziwiali wystawę składającą się z pamiątek po Adamie Mickiewiczu, które były latami gromadzone przez nieżyjącego już byłego dyrektora Janusza Odworąża – Pieniążka. Oryginalne rękopisy, na przykład „Grażyny”, karty papieru zapisane przez wieszcza. Nawet słynne jego pióro w gablocie do podziwiania. Ale czułość wzbudziły inne pamiątki: buciki jego dzieci, przedmioty z paryskiego mieszkania, no i skrzynia, z którą podróżował jeszcze w czasach studenckich.
Czytaj całość...
CERTYFIKATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
czwartek, 28 czerwca 2018
W ostatnich dniach maja oraz pierwszych dniach czerwca 2018 r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim były egzaminy z certyfikatów językowych Cambridge English z języka angielskiego. W murach ZSP w Kaliszu Pomorskim swoich sił spróbowało 58 osób, głównie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Sześcioro uczniów zdawało certyfikaty w centrum egzaminacyjnym Empik School w Szczecinie. Poziom trudności certyfikatów z języka angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 wahał się od B1 (PET) do C2 (CPE).
Czytaj całość...
III Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim
czwartek, 28 czerwca 2018
W dniach od 18 do 21 czerwca 2018 r. na poligonie drawskim odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych, imprezy objętej patronatem Ministra Obrony Narodowej. W rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z jedenastu szkół ponadpodstawowych z całego kraju, łącznie 60 uczniów oraz 12 opiekunów. Głównymi organizatorami Mistrzostw było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
poniedziałek, 25 czerwca 2018
W dniu 22.06.2018 r. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.

Czytaj całość...
SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ
niedziela, 24 czerwca 2018
Już po raz kolejny w dniach 15 -17.06.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowani przez nauczycielkę wychowania fizycznego Renatę Effenberg – Nawrot mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.

Czytaj całość...
DRUŻYNA ZSP W KALISZU POMORSKIM NA PODIUM W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
niedziela, 24 czerwca 2018
W dniu 16.06.2018 r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie. Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, realizując wspólnie szkolenie klasy policyjno – penitencjarnej.

Czytaj całość...
100 LAT DLA POLSKI!
niedziela, 24 czerwca 2018
W słoneczne sobotnie popołudnie, 16.06.2018 r. przed kaliskim Pałacem rozpoczął się patriotyczny piknik pod hasłem "100 lat dla Polski" zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim we współpracy z Urzędem Miasta oraz szkołami i innymi instytucjami. Kaliskie Liceum przygotowało dwa stoiska, bramę powitalną wzorowaną na bramach z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz tron z personifikacją Polski.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 18 z 208