- BEZPIECZNA SZKOŁA
BEZPIECZNA SZKOŁA
Warsztaty dla wolontariuszy ,,Wolontariat w pierwszych krokach
czwartek, 26 listopada 2015
W dniu 21 października 2015 r., o godzinie 11.35, w sali nr 7 odbyło się zebranie wolontariuszy Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim z Panią psycholog Moniką Sową i Panią Lucyną Rudnicką, koordynator rodzin zastępczych z Ośrodka Wspierania i Pomocy Rodzinie. Spotkanie to zorganizowała Pani Anna Józiak , pedagog szkolny, a zarazem opiekun koła wolontariuszy. Na wstępie spotkania zaproszone Panie przedstawiły się i w kilku słowach nakreśliły działalność Ośrodka Wspierania i Pomocy Rodzinie. Następnie opowiedziały jak wygląda rola wolontariatu oraz jego główne zadania i cele. Przybliżyły nam, że pomoc niesiona przez wolontariuszy nie polega tylko na zbiórkach żywności, czy pieniędzy, ale jest to także dodanie otuchy i ofiarowanie dobrego słowa osobą samotnym i zagubionym. Podkreślały, że ważną rolę w niesieniu pomocy innym jest bezinteresowność i własna inicjatywa.
Czytaj całość...
Szkoła Promująca zdrowy i bezpieczny tryb życia
środa, 25 listopada 2015
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do programu ,,Bezpieczna szkoła”. Partnerami zaangażowanymi w realizację działań są przede wszystkim Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Fundacja „Razem Bezpieczniej”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim oraz Starostwo Drawskie.
Celem akcji ,,Bezpieczna szkoła jest:
• zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale również w środowisku,
• kształtowanie świadomości współistnienia w społeczności szkolnej i lokalnej,
• uświadomienie konieczności przestrzegania zasad,
• promowanie pozytywnych zachowań oraz zdrowego stylu życia.

Czytaj całość...
Młodzież ZSP w Wojewódzkim Urzędzie Pracy
środa, 25 listopada 2015
Dnia 29 października uczniowie klas odwiedzili Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. „Poznaj siebie i swoje zasoby” pod takim hasłem odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym.
Uczniowie zajęć dowiedzieli się, że znajomość siebie stanowi podstawę podejmowania skutecznych, optymalnych decyzji zawodowych i osobistych, że wiedza o sobie daje możliwość zarządzania sobą, kierowania własnym losem i że bez niej zdajemy się na przypadek. A co najważniejsze świadomość własnych zasobów stanowi podstawę poczucia własnej wartości, daję wiarę w siebie i nie pozwala rezygnować mimo przeciwności.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając wiele pytań i próbowała poznać siebie i swój potencjał poprzez zabawy i metody jakie proponował doradca zawodowy.
Doradca zawodowy zakończył zajęcia słowami, że wiedza o sobie determinuje cele, jakie sobie stawiamy, nadaje sens naszym działaniom i umożliwia dalszy rozwój, dlatego warto poznawać siebie Pierwszaki wyszli z zajęć zadowoleni i pełni nowych doświadczeń. Był to czas poświęcony na lepsze poznanie samego siebie, co w przyszłości na pewno zaowocuje trafnie wybranym zawodem czy kierunkiem studiów.
Celestyna Czerepaniak
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT
środa, 25 listopada 2015
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KALISZU POMORSKIM
Dnia 22.10.2015 r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert religijnego zespołu „Full Power Spirit”, pt. „Znajdź pomysł na siebie”. Był to koncert profilaktyczny, pokazujący wartość życia, jako najcenniejszego daru, jaki posiadamy, uświadamiający potencjał tkwiący w każdym z nas, że poprzez ciężką pracę i wytrwałość można realizować cele, które na pozór wydają się odległe i nieosiągalne. Uczniowie przekonali się, że warto mieć w życiu własny system zasad i wartości.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 40 z 40