- BEZPIECZNA SZKOŁA
BEZPIECZNA SZKOŁA
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkol
wtorek, 21 maja 2019

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Profilaktyka wśród młodzieży
poniedziałek, 20 czerwca 2016
W dniu 10 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym przez pedagoga szkolnego spotkaniu z zakresu profilaktyki uzależnień. Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Jäger, pedagog socjalny, terapeuta i instruktor FASD, profilaktyk społeczny.
Celem szkolenia było pokazanie jak alkohol, narkotyki, papierosy wpływają na płód oraz jakie nieodwracalne uszkodzenia powstają w nienarodzonym jeszcze dziecku. Podczas prelekcji prowadząca - pani Agnieszka Jäger wyświetliła film, omówiła prezentację multimedialną oraz opisała trudności dziecka z FAS (FAS, ang. Fetal Alcohol Syndrome) w porównaniu do funkcjonowania dziecka zdrowego. Dzieci z FAS mogą urodzić się w każdej rodzinie, a jedynym powodem wystąpienia tego zaburzenia jest spożywanie nawet niewielkich dawek alkoholu przez kobietę w ciąży.
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy  zbiórka nakrętek
poniedziałek, 20 czerwca 2016
W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016, przeprowadziliśmy wiele działań, w celu zebrania funduszy na rehabilitację dla uczennicy kaliskiego Liceum – Karoliny Skory.
Jednym z takich działań, było zbieranie nakrętek. Od kwietnia w naszej szkole były rozstawione specjalne kartony, do których uczniowie wrzucali nakrętki. Głównym koordynatorem akcji była Agnieszka Gibka, uczennica klasy IId.
Raz w tygodniu wybrani przedstawiciele klasy IId w obecności nauczyciela, koordynatora – Anny Józiak, przekazywali nakrętki do szkolnego magazynu. Kilkoro uczniów, wyrażających chęć współpracy, w każdy wtorek na długiej przerwie, przesypywało zebrane nakrętki do dużych worków. W dniu 15 czerwca 2016 roku zakończyliśmy akcję. Wszystkie nakrętki zostały przekazane firmie Chemplast.pl. Przy załadunku na samochód transportowy udział wzięli uczniowie klasy IIc. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy, bardzo sprawnie uporaliśmy się z transportem. Zebraliśmy 611 kg, które sprzedaliśmy za kwotę 55O złotych.
Czytaj całość...
Jak służyć innym? Idea wolontariatu- szkolenie dla uczniów
poniedziałek, 18 kwietnia 2016
Dnia 11 kwietnia 2016r. w kaliskim Liceum, w ramach współpracy z PWSZ z Wałcza, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów ,,Jak służyć innym ludziom? Idea wolontariatu”. Odbiorcami byli gospodarze klas oraz działacze szkolnego koła wolontariuszy.
Program szkolenia poruszał m.in. ideę i terminologię wolontariatu, integrację i komunikację, prawa i obowiązki, planowanie pracy, praca w zespole oraz motywowanie wolontariuszy. Zajęcia prowadzone były w sposób kreatywny i twórczy.
Czytaj całość...
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU
wtorek, 12 kwietnia 2016

W dniu 08.04.2016 uczniowie kaliskiego Liceum już po raz dziewiąty wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.
Drużyna w składzie: Kamila Kędzierska, Ola Spera, Michał Banaszak i Karol Drewke rozwiązywała test, którego wyniki sumowano dla całej drużyny. Następnie Kamila i Michał dali popis swoich praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ich wiedza i umiejętności wysoko oceniona przez jury dała ostatecznie naszemu zespołowi II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom Pani Emilii Grabowskiej – Grzadziel i Pani Jadwidze Czernidze.
Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia  warsztaty pierwszej pomocy w kaliskim Liceum
wtorek, 12 kwietnia 2016
Jak aktywnie spędzić Światowy Dzień Zdrowia? Uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim znaleźli na to sposób. W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli szansę praktycznie przećwiczyć techniki ratownictwa na fantomach i posłuchać prezentacji na temat zdarzeń drogowych oraz tlenku węgla. Takie zajęcia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Grupą Medyczną z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Pana Michała Walkiewicza, za którą jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość...
Udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej
piątek, 18 marca 2016
W dniach 7 - 8 marca 2016 r. ponad 900 uczniów z całej Polski, a wśród nich z ZSP w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zmaganiach turniejowych z zakresu wiedzy psychologicznej organizowanych przez Portal Psychologiczny Charaktery. Uczestnicy zapoznali się z wybranymi artykułami publikowanymi w "Charakterach" oraz obowiązkową lekturą turniejową i przystąpili do testu eliminacyjnego.
Przygotowania do konkursu trwały od października. Rywalizacja była na wysokim poziomie. W teście on-line można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.
Czytaj całość...
Akcja honorowego oddawania krwi
poniedziałek, 14 marca 2016
„Oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”. Jan Paweł II

W dniu 09.03.2016r. kolejny raz zorganizowana była akcja HDK - tym razem już czwarta. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i zgromadzili się przed szkołą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w niemałej ilości bo 44!

Czytaj całość...
DZIEŃ DLA ŻYCIA
poniedziałek, 07 marca 2016

Policyjne Studium Bezpieczeństwa  udział w szkoleniu
środa, 17 lutego 2016
Dnia 23 stycznia 2016 roku, w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego w Szczecinie, odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach realizacji projektu ,,Policyjne Studium Bezpieczeństwa”. Projekt realizowany jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji ze Szczecina, we współpracy z Fundacją ,,Razem Bezpieczniej”.
W szkoleniu udział brała Katarzyna Drab. W trakcie zajęć funkcjonariusze Policji przedstawili kwestionariusz oceny ryzyka występowania przemocy w rodzinie wobec dziecka, na którego podstawie można stwierdzić czy przemoc w domu ma rzeczywiście miejsce. Kwestionariusz pozwala przeprowadzić wywiad z poszkodowanym uczniem oraz osobą- świadkiem zajścia. Uczestnicy szkolenia zapoznani zostali również z procedurami założenia rodzinie tzw. Niebieskiej Karty.
Udział w szkoleniu, to cenne doświadczenie i wymiana spostrzeżeń między uczestnikami spotkania.
Katarzyna Drab
BEZPIECZNE FERIE 2016
wtorek, 02 lutego 2016

Nadeszły długo oczekiwane ferie zimowe. Od poniedziałku, 1 lutego możemy cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki. To wspaniały czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu, czas w którym możemy rozwijać swoje zainteresowania, wyjechać czy też spotkać się z rówieśnikami.
Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Czytaj całość...
Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
środa, 20 stycznia 2016
Już od rana 10 stycznia 2016 roku, w Kaliszu Pomorskim i okolicznych miejscowościach pojawili tak jak w całej Polsce się wolontariusze, a wśród nich kaliscy licealiści. Mieszkańcy naszej gminy z gorącymi sercami wrzucali do ich puszek pieniądze. Ostatecznie Kalisz Pomorski zebrał rekordową kwotę 21.897,54 złotych. Ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane przez dwóch wolontariuszy z naszego liceum w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 złotych. Łącznie sztab w Kaliszu Pomorskim zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 złotych.
Czytaj całość...
Mikołajkowa wizyta kaliskich licealistów w Placówce Szkolno-Wychowawczej nr 2 w Stargardzie Szczeciń
czwartek, 17 grudnia 2015
Dnia 13 grudnia 2015 r. klasa II c o profilu wojskowym, wraz z wychowawczynią panią Renatą Effenberg - Nawrot i przedstawicielkami szkolnego wolontariatu udała się do Placówki Szkolno - Wychowawczej nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież bardzo dobrze przygotowała się do wizyty przynosząc zabawki, gry, płyty oraz książki dla dzieci. Zakupili słodycze i wraz z Mikołajem pojechali do Stargardu Szczecińskiego. W placówce panowała miła rodzinna atmosfera, pachniało gotującym sie obiadem i domowym ciastem, którym się delektowaliśmy.
Czytaj całość...
Grudniowe spotkanie z rodzicami
poniedziałek, 21 grudnia 2015
Grudniowe spotkanie z rodzicami w ZSP w Kaliszu Pomorskim w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”
We wtorek 15 grudnia 2015r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyło spotkanie z rodzicami. Oprócz informacji o proponowanych ocenach za pierwsze półrocze rodzice licealistów wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z Panią aspirant Agnieszkę Waszczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, która podzieliła się z nimi wiedzą i doświadczeniem na gruncie eksperymentów młodych ludzi z narkotykami, a zwłaszcza z dopalaczami.
Czytaj całość...
Konkurs rozstrzygnięty
niedziela, 13 grudnia 2015

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Życie bez papierosa ” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Karina Antończak i p. Paula Kononowicz-Nowak nagrodziło i wyróżniło najciekawszą pracę:
I miejsce zajęła Angelika Andrykowska z klasy 3D.

Gratulujemy !
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa
wtorek, 15 grudnia 2015
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim laureatem konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”.
Dnia 14 grudnia 2015 roku zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”. Głównym organizatorem tej inicjatywy był Złocieniecki Ośrodek Kultury. Celem konkursu było podtrzymywanie i propagowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 36 z 40