- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Słońce na rozpoczęcie roku w kaliskim Liceum
wtorek, 01 września 2015
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim zgromadzili się wokół Inteligentnego Ogrodu, by uroczyście rozpocząć nowy rok nauki. Szczególnie serdecznie powitano klasy pierwsze, których obecnie jest aż sześć. – Tym, którzy rozpoczynają u nas edukację, życzę sukcesów oraz wytrwałości. Tak samo jak wam jest to potrzebne także mnie, ponieważ debiutuję w kaliskim Liceum na stanowisku dyrektora – powiedział pan Maciej Rydzewski.
Zachęty do nauki, połączonej z życzeniami, nie szczędzili uczniom zaproszeni na uroczystość goście, m.in.: pan Janusz Garbacz, który reprezentował Starostę Drawskiego-pana Stanisława Kuczyńskiego, pani Halina Samek (radna powiatowa), pan Tomasz Kołtun (wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego), pani Zofia Gardzińska (prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim) oraz dowódcy i przedstawiciele jednostek wojskowych, policyjnych, pożarniczych jak również służby więziennej współpracujących ze Szkołą.
Trafiające do serc młodzieży życzenia złożyli przedstawiciele szkolnego samorządu: Klaudia Maziarz i Szymon Kawecki. Natomiast życzenia najcieplejsze, w postaci wręcz tropikalnej pogody, złożyło i uczniom, i nauczycielom i gościom oraz rodzicom - przyświecające nad miastem, wrześniowe słońce.
Zaproszenie na 11 września
wtorek, 08 września 2015
MATURZYŚCI NA SALONIE
piątek, 11 września 2015
Dnia 8 września uczniowie klas maturalnych odwiedzili Szczeciński Salon Maturzystów, który odbył się na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Opiekunami grupy byli: Anna Józiak, Renata Effenberg-Nawrot oraz Paweł Łuczko.
Celem wyjazdu było ułatwienie licealistom wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2016. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami OKE z Poznania. Prezentacje poświęcone były wynikom tegorocznej matury oraz przygotowaniom do matury 2016, z języka polskiego, matematyki , języków obcych i przedmiotów maturalnych.
Czytaj całość...
Obóz integracyjny klas mundurowych
niedziela, 13 września 2015
Zgodnie z odwieczną tradycją w pierwszych dniach nauki, uczniowie klas pierwszych wybierają się na obóz integracyjny.
Tym razem uczniowie klas mundurowych 1e i 1f razem z wychowawcami P.Andrzejem Kowalewskim, Krzysztofem Wójciakiem, oraz Karolem Kaliną swój obóz rozbili nad Drawą, na polu namiotowym Jędrkowe Zakole.
Pierwszymi czynnościami po dotarciu na miejsce było rozkładanie namiotów, budowa checkpointu, oraz wystawienie służb.
Czytaj całość...
Poznajemy się - biwak integracyjny
niedziela, 13 września 2015
Poznajemy się…
Najmłodsi uczniowie z klasy dwujęzycznej, medyczno-politechnicznej i dziennikarsko-artystycznej nie spędzili pierwszych dni września w szkolnej ławce. Tradycją naszego Licem jest organizowanie dla pierwszoklasistów obozów integracyjnych. Dzień po rozpoczęciu roku szkolnego spod szkoły wyruszył autobus, wypełniony po brzegi młodzieżą. W planie wycieczki był nocleg w ośrodku PTTK w Drawnie, spływ kajakowy Drawą, wspólne ognisko i zabawy pozwalające na lepsze poznanie oraz na zawiązanie nici porozumienia między klasą a wychowawcą.
Czytaj całość...
Ślubowanie klas pierwszych
niedziela, 13 września 2015
11 września 2015 roku w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość. Jak co roku, w dzień rocznicy zamachów na World Trade Center w USA, uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie. W tym roku ten szczególny dla szkoły dzień został dodatkowo uświetniony uroczystą sesją Rady Powiatu Drawskiego, która odbyła się w auli szkoły.
Po zakończeniu sesji, wszyscy radni na czele z Przewodniczącym Panem Stanisławem Mikołajczykiem, a także starosta drawski Pan Stanisław Kuczyński, wicestarosta Pan Jacek Kozłowski oraz Pan Janusz Garbacz udali się na dziedziniec szkoły gdzie miało miejsce uroczyste ślubowanie oraz symboliczne wręczenie uczniom tarcz szkolnych.
Po tym podniosłym wydarzeniu nastąpiły kolejne atrakcje dla licznie przybyłych gości i uczniów, a mianowicie otwarcie izby pamięci w szkolnym gabinecie historycznym oraz jubileusz 5-cio lecia koła teatralnego Klepsydra działającego w szkole.
Wyjątkowe święto. Ślubowanie klas pierwszych
niedziela, 13 września 2015
Czternaście lat temu 11 września świat wstrzymał oddech, z ogromnym niepokojem i bólem oglądano relacje z Nowego Jorku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim jest jedyną szkołą w Polsce, która upamiętniła tamte wydarzenia, przyjmując w 2002r imię Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001Roku. Tego dnia, zgodnie z ponad dziesięcioletnią tradycją, uczniowie pierwszych klas ślubują wierność takim wartościom, jak: uczciwość, życzliwość, wolność i odpowiedzialność .
Czytaj całość...
Jubileusz licealnego teatru "Klepsydra"
poniedziałek, 14 września 2015
W ciągu ostatnich pięciu lat wystawili 63 programy artystyczne, w tym aż 23 razy były to spektakle teatralne. Sama prezentacja multimedialna dorobku grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej od pięciu lat w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim, zajęła ponad godzinę jubileuszowego spotkania, jakie odbyło się 11 września 2015 r. A prócz tego były jeszcze wspomnienia i piosenki.
- Nie wyobrażam sobie naszej Szkoły bez „Klepsydry”. Mam wrażenie, że ona istnieje nie od 5 lat, ale od początku Liceum, bo tak bardzo wpisała się w jego życie. Ten teatralny zespół nie tylko uświetnia uroczystości, czy pokazuje w autorskich spektaklach historię naszego miasta, ale także uczy i wychowuje należących do niego licealistów. Jakie to dla nich ważne, widać po wciąż rosnącym naborze do zespołu – stwierdził podczas jubileuszu Maciej Rydzewski, dyrektor kaliskiego Liceum.
Czytaj całość...
Dni Otwarte Poligonu Drawskiego
wtorek, 22 września 2015
W dniu 21 września 2015r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w Dniu Otwartym Poligonu Drawskiego. Na spotkanie z żołnierzami pojechali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu wojskowym pod opieką pana majora Andrzeja Kowalewskiego, grupa teatralna „Klepsydra” pod opieką pani Joanny Mączkowskiej, a także dyrektor szkoły pan Maciej Rydzewski. Uzbrojenie i wyposażenie prezentowały siły zbrojne: Polski, Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. A jako piąta siła – już niezbrojna, lecz artystyczna – wystąpiła z repertuarem piosenek grupa teatralna „Klepsydra”. Po przyjeździe na poligon z uczniami przywitał się Starosta Drawski – pan Stanisław Kuczyński, Burmistrz Drawska Pomorskiego - pan Zbigniew Ptak, a także komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, pan pułkownik Marek Gmurski, który zaprosił na występy uczniów z grupy teatralnej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 13 z 183