MY - KALISZ POMORSKI - OKOLICE - ŚWIAT
Wprowadzenie

Autor, dr Zbigniew Mieczkowski (ur.1952 r.) jest emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. W armii zajmował liczne stanowiska od „zielonego garnizonu” do szefa oddziału w Dowództwie Wojsk Lądowych w Warszawie. Najdłużej, 17 lat spędził na poligonie drawskim.

Posiada stopień naukowy doktora obroniony w Akademii Obrony Narodowej. Z licznych odznaczeń najwyżej ceni „Gryfa Pomorskiego – Za zasługi dla Pomorza Zachodniego”. Po zakończeniu służby wojskowej osiadł w Linownie pod Drawskiem Pomorskim, gdzie stworzył swój matecznik „Ranczo pod Mieczem”.

W 2012 roku opublikował „Wczoraj Woltersdorf dzisiaj Linowno”. Na druk oczekuje jego olbrzymia pozycja „Dzieje Lubieszewa i jeziora Lubie”, a w komputerze zaawansowana monografia poligonu drawskiego. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnych z zakresu życia wojska, ochrony dóbr kultury, ekologii, historii regionalnej i działalnosci samorządowej.

 

Żyjąc w symbiozie z naturą uprawia las, hoduje ryby, daniele i jelenie. Swoim bogatym doświadczeniem wynikającym z zarządzania dużymi zespołami ludzkimi oraz wiedzą wyniesioną z pięciu uczelni dzieli się wykładając w szkole wyższej (filia w Kaliszu Pom.). Z racji, iż 2/3 powierzchni poligonu znajduję się w Gminie Kalisz Pom., postanowił dzielić się wybranymi publikacjami ze środowiskiem młodzieży kaliskiej.